Tłumaczenia techniczne Poznań

Jeśli uczestnicy Konferencji albo firmy zaprzyjaźnione, osoby zaangażowane w Konferencję Nauka Przemysł  potrzebowałyby skorzystać z usług tłumacza, polecamy stronę Biura tłumaczeń Meritum, przyjaciela naszej Konferencji – szczególnie jeśli rzecz dotyczy tłumaczenia technicznego w Poznaniu. Mamy rok 2020, który przyniósł niespodziewane komplikacje w postaci wirusa – stąd trzynasta Konferencja Węglowa w Ustroniu-Jaszowcu odbędzie się z datą przyszłoroczną!
Oby w 2021 w kwietniu jak co roku,  aura sprzyjała nam wszystkim, aby Konferencja przyniosła interesujące i merytoryczne referaty, wystąpienia, dyskusje. Ponieważ hasło „Nauka Przemysł” zobowiązuje – nie zabraknie na niej prezentacji firm związanych z branżą polimerową, kompozytową i przede wszystkim karbonową (węglową). Ostatnimi czasy mieliśmy świetne RAMY rowerowe karbonowe z Przasnysza – którymi zachwycała wszystkich je oglądających firma Kross. Bo udział przemysłu z roku na rok jest istotniejszy. Program Konferencji obejmie nie tylko referaty, spotkania i sesje posterowe, obejmuje na XIII Konferencji naukowej wycieczkę, wieczór przy muzyce i uroczystą kolację.

Technologiczny mariaż nauki o przemysłu

Konferencja Materiały węglowe i kompozyty polimerowe to wiele zaplanowanych wystąpień, postery , dyskusje i rozmowy kuluarowe. Program można sprawdzić w zakładce: Program konferencji. Nic nie trzeba tłumaczyć. Wracając do Meritum: Biuro tłumaczeniowe w Poznaniu wykonuje od lat wiele tłumaczeń technicznych, przysięgłych i zwykłych dla grona odbiorców w Poznaniu, Polsce i za granicami kraju.

tłumaczenia techniczne Poznań

Ponieważ możliwości techniczne strony biura są coraz większe, można dokument do tłumaczenia wysłać jako zeskanowany załącznik do maila. (adres na stronie Biura tłumaczeń, czyli www.filolodzy.pl: Tłumaczenia techniczne Poznań http://www.filolodzy.pl/tlumaczenia-techniczne-poznan/), otrzymają Państwo bezpłatną wycenę, zwykle w ciągu jednej godziny, w dniu roboczym. Tematyka tłumaczeń technicznych obejmuje nie tylko zagadnienia związane z przemysłem chemicznym i badaniami z dziedziny chemii, ale także rozmaite zlecane zagadnienia techniczne. Czyli:

  • zeskanowany dokument trafia mailem do Meritum
  • specjalista Biura wycenia – bezpłatnie i szybko – wartość zlecenia
  • przy płatności przelewem, nie potrzebna jest wizyta w Biurze tłumaczeń, gdyż:
  • gotowe tłumaczenie Meritum wysyła pocztą lub kurierem pod dowolny adres, wskazany przez zleceniodawcę

Konferencja Naukowo-Techniczna na rok 2020 czyli 2021 już za nami!

Minał, miejmy nadzieję, najgorszy również dla naszej Konferencji naukowo-technicznej, czas covidowej izolacji. Odbyła się w listopadzie XIII Konferencja, z czego się ogromnie cieszymy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jej organizację, zwłaszcza Komitetowi Organizacyjnemu ze niezmordowaną dr Lidą Kurzeją na czele – od lat będącą motorem sprawczym wielu rzeczy w temacie Polimerów, kompozytów i materiałów węglowych. Młoda duchem nasza organizator. Podziękowania należą się również wszystkim uczestnikom – od szacownego grona Komitetu Naukowego z wiceprezesem Polskiej Akademii Nauk, profesor Elżbietą Frąckowiak (Prezes Polskiego Towarzystwa Węglowego) po doktorantów i młodych doktorów, którzy z takim zaangażowaniem prezentowali referaty i postery. Widać rozwój również z zakresie współpracy z obszarem przemysłu.

Patroni Konferencji Naukowo technicznej – nowa jakość w nauce

Nasi patroni to dwie poważnie liczące się organizacje naukowe. Jedną z nich jest powołany w roku 2019 Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN który powstał w wyniku połączenia Komitetu Nauki o Materiałach oraz Komitetu Metalurgii.

Strona Komitetu https://kimim.pan.pl/index.php/pl/

Drugim lecz nie ostatnim patronem naukowym naszej Konferencji jest Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Czym zajmuje się PTMK? Co ciekawe, skupia ono osoby z ośrodków naukowych oraz z przemysłu, czyli ten sam cel jaki przyświeca naszej Konferencji – nie bez przyczyny nosi ona podtytuł: „Nauka – przemysł”.  PTMK ma już pewną bo wieloletnią historię, powołano je w 1994 w nowej rzeczywistości gospodarczej. Według strony Towarzystwa:

„Celem PTMK jest integracja specjalistów z zakresu kompozytów i wymiana doświadczeń oraz promocja nowoczesnych tworzyw kompozytowych”

Organizatorzy konferencji, aktualizacja przez rozwój

Poprzednio pisaliśmy o tym, że do grona organizatorów dołączyła nowa organizacja, wspaniały partner edukacyjny i naukowy,  renomowana szkoła wyższa – Akademia Górniczo-Hutnicza im, Stanisława Staszica. Miło poinformować, że informacja ta jest już zdezaktualizowana. Bo:

Obecnie mamy od ponad roku w gronie organizatorów nową instytucję, mianowicie dołączyła:

Sieć Badawcza Łukasiewicz- Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i
Barwników w Toruniu oraz Oddział Farb i Tworzyw w Gliwicach

Trwają teraz przygotowania do realizacji XIV Konferencji, zaplanowanej na październik 2022 roku. Dziękujemy, AGH, Sieci Badawczej Łukasiewicz, PTW, Sekcji Węglowej  i Sekcji Przetwórstwa Tworzyw przy ZG Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego!

!